Technologie 5g+

     Technologie 5g+ je bezdrátová technologie fungující stejně jako technologie 5g v pásmu 5,5 až 5,7GHz, avšak využívá novější a rychlejší modulace. Nabízí oproti 5g vyšší přenosové rychlosti, při stejné stabilitě a odezvě. Zatímco na technologii 5g jsme schopni v rozumné kvalitě dodat uživateli maximálně 15Mbps, technologie 5g+ má v současné době strop pro uživatele kolem 50Mbps.

Výhody a slabiny 5g+

     Technické výhody i slabiny této technologie jsou podobné jako u technologie 5g. Navíc zařízení fungují v obou polarizacích, čímž jsou náchylnější na rušení, připojení lze tedy provést na kratší vzdálennosti než u technologie 5g (maximální vzdálenost je cca 2km od přístupového bodu). Výhodou jsou bezesporu mnohonásobně vyšší dosažitelné přenosové rychlosti.

Připojovací sada

     Cena připojení pro nové uživatele se pohybuje od 1800,- do 4000,- Kč (v závislosti na ziskovosti instalované antény). U stávajících uživatelů uvažujících o přechodu na 5g+ je nutné často výměnit připojovací sadu za novou. Cena výměny se liší dle vzdálenosti od vysílače a výkupní ceny stávajícího zařízení, cca v rozmezí 1000,-Kč až 2000,-Kč včetně DPH a montáže. Uživatelům, kteří jsou již u nás delší čas a kteří nemají problémy s platební morálkou, výměnu výrazně dotujeme.