Technologie 2g+

     Tato technologie je zastaralá a v současné době na ní již nové uživatele nepřipojujeme. Vyjímkou jsou pouze případy, kdy to zákazník sám požaduje (např. má své zařízení). Ceny a rychlosti tarifů zůstanou zakonzervovány a nebudou nikdy v budoucnu zrychlovány.

Technické informace

     Jedná se o připojení wifi v pásmu 2.4GHz v normě G. Tento typ připojení patří mezi levnější varianty, přesto díky firmwaru, který upravila naše firma z SDK Realteku, je toto připojení stále použitelné, hlavně díky nízké pořizovací ceně a jednoduchosti instalace. Dosahované rychlosti jsou velmi příjemné, limit rychlosti na zařízení uživatele v běžně zarušeném prostředí je okolo 8Mbit.

Připojovací sada

     Připojovací sada se skládá z antény a wifi routeru. Antény používáme se ziskem buď 10dBi, 14dBi nebo 18dBi, v závislosti na vzdálenosti klienta od přístupového bodu. Wifi router musí být založen na čipsetu rtl8186 (např. Ovislink WL-5460ap, Z-COM WLAN 11g router, WA-2204, StraightCore WRT-312 atd…) právě z důvodu nutnosti použití našeho firmwaru. Náš firmware umí regulovat vysílací výkon od cca 5dBm, proto se i s anténou s vyšším ziskem bez problému vejdeme do limitu 20dBm E.I.R.P který je nařízený všeobecným oprávněním ČTÚ č. VO-R/12/08.2005-34. Cena instalace se pohybuje od 1.000 Kč.